Dzień Matki

         W dniu 26 maja w auli MOW odbył się konkurs muzyczno - poetycki dla wychowanków ośrodka zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i I grupę wychowawczą z wychowawcą p. Magdaleną Kuligowską. W konkursie wzięło udział 23 wychowanków z każdej grupy wychowawczej. Większość chłopców zaprezentowała swoją autorską twórczość poetycką i muzyczną. W jury gościliśmy p. Dyrektora Radosława Żyłowskiego, zastępcę Dyrektora d/s wychowawczych p. Marka Misztala oraz opiekuna Samorządu uczniowskiego p. Bożenę Szczodrowską i p. Agnieszkę Mikołajczak - nauczyciela religii.
 
   
 
   
 
           Przedstawione wiersze i utwory muzyczne pokazały naszą miłość do naszych Mam, gdziekolwiek one dzisiaj były. Chcieliśmy w ten sposób okazać szacunek, tęsknotę oraz chęć naprawienia kilku błędów jakie popełniliśmy. Dziękujemy wychowawcom za nagrody p. Kamili Malczyk, p. Wojciechowi Petryckiemu i p. Bogdanowi Płocheciowi. Dziękujemy, że jesteście z nami i organizujecie nam zajęcia, dzięki którym czas, jaki spędzamy w Ośrodku wydaje się nam dobrze spożytkowany. Wiemy, że nie jesteśmy idealni ale bardzo Wam, wychowawcom dziękujemy.
 
   
 
 
 
 
Opracował:
Krystian Kollman
  Przewodniczący klasy IB 
 
Kilka słów od wychowawcy:
 
" Niech staną zegary
Zamilkną telefony
Dajcie psy kość, niech nie szczeka
Niech śpi najedzony"
W kategorii poezja -
I miejsce zajął Wiktor Jankowski
II miejsce zajął Kacper Wiktorek
III miejsce zajął Dominik Chrusciński
 
 
W kategorii muzycznej najlepsi byli: Krystian Kollman i Jakub Wójcik z autorską piosenką "Mamo"
"Masz magiczny kluczyk
Otwórz się na ludzi
Mimo zdrad, mimo ran
Warto się trudzić.
Nie płacz, nie szlochaj, bo Bóg Ciebie kocha"
 
Dziękuję bardzo drodzy wychowankowie za takie duże zainteresowanie z Waszej strony, które pokazało, jakie macie złote serduszka. Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.
 
 
Magdalena Kuligowska 

2077 dni KL Stutthof

        Ze względu na czas pandemii obchody 75. Rocznicy wyzwolenia KL Stutthof przebiegały w odmienny niż zazwyczaj sposób.

    

        Zaszczyceni udziałem w Koalicji Pamięci przygotowaliśmy uroczysty apel, na którym przypomnieliśmy fragment historii KL Stutthof oraz opowiedzieliśmy o pełnionym przez nas wolontariacie w Muzeum Stutthof. Cała społeczność naszej placówki obejrzała film dokumentalny „KL Stutthof 1939-45”. Wszystko odbyło się w specjalnie przygotowanej na tę uroczystość dekoracji szkoły.

    

 

PAMIĘTAMY!

 

Samorząd Szkolny

Warsztaty profilaktyczne " Nie zmarnuj swojego życia"

       W dniu 5 maja w MOW w Kamionku Wielkim odbyły się zdalne warsztaty profilaktyczne zorganizowane przez Grupę Muzyczną RYMCERZE dla wychowanków naszej na placówki pod hasłem "Nie zmarnuj swojego życia". Wysłuchaliśmy cennych rad życiowych i opowieści z życia wziętych osób, które tak jak my zbłądziły kiedyś we mgle.

   

   

            Warsztaty obejmowały także część muzyczno - artystyczną na której mogliśmy zaprezentować swoją własną twórczość - zaśpiewać własne teksty do bitu muzyki hip hop w rytmie rapu. Dzięki Panu Michałowi Basek umieliśmy się zachować na scenie z mikrofonem, ale też wiemy, że wierzy w nas i nasz potencjał. Uczy nas jak wydobyć swój talent, trenuje słuch muzyczny, oswaja nas podczas zajęć koła z mikrofonem i widownią.

   

   

       Dziękujemy również Pani Magdalenie Kuligowskiej za zorganizowanie tego spotkania, podczas którego mieliśmy okazję poznać rówieśników z MOW w Kielcach ze swoją opiekunka Martą Mazur.
Doświadczenie muzyki ocenianej przez producentów w studio Pana Jonatana Blank i Pana Łukasza Bęś już jest dla nas ogromnym sukcesem.
Przed nami kolejny etap twórczości - przygotowanie muzyki do profesjonalnego bitu. Pozdrawiamy wszystkich z MOW.

 

 

Opracował:

Krystian Kollman - przewodniczący klasy I B 

Adam Potoczek - przewodniczący Samorządu uczniowskiego MOW w Kamionku Wielkim

Dzień Ziemi

            22 kwietnia tradycyjnie na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi.  My również z tej okazji postanowiliśmy zorganizować apel. Przypomnieliśmy wszystkim zasady segregowania odpadów. Przygotowaliśmy również kartony oznaczone napisami i ustawiliśmy je na korytarzu szkolnym. Klasa I C przygotowała dla wszystkich zielone listki, które przedstawiciele tej klasy rozdali na apelu wszystkim uczniom oraz gazetkę na korytarzu szkolnym związaną z tematem dzisiejszego dnia.

   

   

 

Dbaj o środowisko!

 

Samorząd Szkolny

Łączy Nas Pamięć 77. - rocznica powstania w getcie warszawskim

        Jesteśmy częścią Koalicji Pamięci zapoczątkowanej przez Muzeum Stutthof w Sztutowie, z którym realizujemy projekt „Stutthof – Ja w miejscu pamięci” dlatego bardzo chcieliśmy wziąć udział w akcji społeczno-edukacyjnej organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – Żonkile 2020.

   

         VIII edycja Akcji Żonkil upamiętnia 77. Rocznicę powstania w getcie warszawskim. W tym roku, ze względu na pandemię zorganizowano wirtualne uroczystości. W ramach tegorocznych obchodów w naszej placówce wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali papierowe żonkile wykonane przez grupę IV pod kierunkiem pani Danuty Miszkowicz. Wykonaliśmy również gazetkę ukazującą obrazy z powstania w getcie. Wspólnie obejrzeliśmy film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim” i przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne dotyczące tego ważnego wydarzenia.

   

Dziękujemy Muzeum POLIN, że mogliśmy poszerzyć wiedzę historyczną i za to, że połączyła nas Pamięć.

 

 

Samorząd Szkolny

Kartka dla Medyka

        Uczniowie naszej placówki wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Kartka dla Medyka”. Nasi wychowankowie wykonując tę kartkę pod kierunkiem pani Anny Wojtczak chcieli podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich ofiarność, za trud, za ciężką pracę w walce z koronawirusem.  Nasza kartka to znak, że jesteśmy ogromnie wdzięczni i dumni z Was!!!

  

Życzymy Wam, mimo wszystko, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych

 

Samorząd Szkolny

Katyń 1940 - Pamiętamy

      8 kwietnia 2020 roku w naszym Ośrodku Samorząd Szkolny zorganizował uroczysty apel poświęcony 80. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Zorganizowaliśmy go na korytarzu szkolnym w miejscu, gdzie widnieje gazetka upamiętniająca tę rocznicę.

   

   

       Apel rozpoczęliśmy  odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie przygotowali również krótką informację na temat mordu na polskich oficerach i polskiej inteligencji. Oddając cześć pomordowanym zapaliliśmy symboliczne świeczki. Apel zakończyła minuta ciszy.

   

   

 

Samorząd Szkolny

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU Konkurs plastyczny „Podaj pomocną dłoń”

       Samorząd Szkolny wraz z panią Magdaleną Kuligowską zorganizował konkurs plastyczny „Podaj pomocną dłoń”. Konkurs zrealizowano w ramach prowadzonej w naszej szkole akcji „Nakręć się na wolontariat” propagującej idee wolontariatu. Prace wykonane przez naszych wychowanków zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Dla uczestników  konkursu zorganizowano ognisko z kiełbaskami.

   

 

Opracowała:

Bożena Szczodrowska

REKLAMA NA RATUNEK Razem w walce z koronawirusem

       W dniu 2 kwietnia 2020 roku cała społeczność naszej placówki wzięła udział w akcji organizowanej przez Telewizję Polsat „Reklama na ratunek. Razem w walce z koronawirusem”. Wspólnie z wychowawcami  oglądaliśmy blok reklamowy, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc w zakupie sprzętu dla szpitali leczących ludzi zakażonych korona wirusem. Cieszymy się, że mogliśmy chociaż w taki sposób dołożyć „swoją cegiełkę”.

 

 

Opracowała:

Bożena Szczodrowska